Jak pracuję

jak-pracuje-w6
NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK

Mój warsztat pracy to połączenie wielu dziedzin. Na pierwszym miejscu stawiam spotkanie z inwestorem i rzeczową rozmowę na temat potrzeb, gustu, stylu życia, możliwości i ewentualnych ograniczeń. Przeważnie w początkowej fazie projektu kluczowa jest również wizyta na miejscu budowy. Wspólnie z klientami szukamy najlepszych rozwiązań, w razie potrzeby odwiedzamy wspólnie sklepy z wyposażeniem wnętrz, galerie wnętrzarskie lub po prostu inspirujące miejsca. Przy dobrej kawie tworzę wraz z klientem listę priorytetów dotyczących jego wymarzonego lokum.

KONCEPCJE, SZKICE, POMYSŁY

Aby zaprezentować inwestorowi pomysły, tworzę krótki szkic, który oddaje charakter projektowanego wnętrza. Często przygotowuje również tablice z inspiracjami kolorystyczno-stylistycznymi, tzw. mood-boardy. Wzorniki i katalogi są nieodłączną częścią spotkań z klientami oraz z wykonawcami.

PROJEKT

Dokumentacja rysunkowa - to godziny spędzone przed ekranem komputera, aby rysunki techniczne były dokładne i uwzględniały wszystkie niezbędne elementy wnętrza. Od rzutów ścian, podłóg i umeblowania, po widoki wszystkich aranżowanych ścian, szczegółowe opisy wszystkich elementów wnętrza, rysunki mebli i wymiary ułożenia płytek. Detale mają ogromne znaczenie. Czasem istotne jest nawet miejsce, od którego fachowcy mają zacząć układanie glazury.

Spotkania z wykonawcami i dostawcami wyposażenia - często przygotowuje dla moich klientów oferty na wykonanie poszczególnych elementów wnętrza, np. schodów, podłóg, łazienki czy dekoracji okien. Wraz z polecanymi przeze mnie firmami przygotowuję dla nich oferty i wyceny na poszczególne elementy projektowanego lokalu.

Wiedza i doświadczenie - na każdym etapie projektu jestem do dyspozycji inwestora. Doradzam i pomagam znaleźć odpowiednie rozwiązania.

Zapraszam!
Izabela Widomska podpis-BW