Przejdź do treści

Projektowanie wnętrz domów i mieszkań

Każdy projekt wnętrza zaczynam od zapoznania się z jego przyszłym użytkownikiem. Czego oczekuje, jakie wnętrze jest jego wymarzonym – to dla mnie kluczowe informacje do rozpoczęcia naszej przygody projektowej. Niezależnie czy jest to kawalerka, mieszkanie dla pary czy dom dla rodziny z dziećmi, w każdym z tych przypadków dobry projektant wnętrz potrafi stworzyć wygodne i funkcjonalne wnętrze dopasowane do stylu życia właściciela. Bezpieczeństwo, komfort, harmonia i dopasowanie to najważniejsze wartości którymi kieruję się przy każdym z projektów.
CO ZYSKUJESZ ZAMAWIAJĄC PROJEKT U ARCHITEKTA WNĘTRZ?

Zamawiając projekt u architekta wnętrz zyskujesz gwarancję stworzenia Twojego domu, niepowtarzalnego, dostosowanego do Twoich potrzeb i wykreowanego przez profesjonalistę zgodnie z zasadami ergonomii, funkcjonalności i kanonu uniwersalnego piękna i harmonii. Kompleksowy projekt wnętrz uwzględni również aktualnie dostępne na rynku materiały i rozwiązania techniczne.

Dokumentację dla ekipy remontowej, stolarza, itd…

Zestawienie wszystkich materiałów i wyposażenia wraz z ich cenami.

Kontakt do sprawdzonych wykonawców i dostawców wyposażenia wnętrz.

Co jeszcze zyskasz?

Przede wszystkim dzięki profesjonalnej pomocy i doradztwu projektanta wnętrz w trakcie trwania całego procesu projektowego zyskasz spokój. Nie będziesz martwić się o wygląd i funkcjonalność Twojego lokum, a proces remontu i urządzania wnętrza stania się jasny i klarowny.

Czym jest dla mnie dom?

Dom to kombinacja elementów z różnych dziedzin. Począwszy od fizycznej bryły, układu pomieszczeń, otoczenia i sąsiedztwa poprzez harmonijne i dopasowane wnętrze , na końcu pojęcia Dom jest ciepło, bezpieczeństwo, komfort i miejsce dla Twoich pasji i wartości, którymi je wypełnisz.

Niezależnie od metrażu i obiektywnego „piękna” Twojego przyszłego domu czy mieszkania końcowy efekt pracy z architektem wnętrz będzie jak najpełniejszą kombinacją wszystkich wspomnianych wartości, tych fizycznych , intelektualnych i emocjonalnych.

Wnętrza projektujemy z pasją

Zaangażowanie projektanta wnętrz i kontakt z moim klientem na każdym etapie projektu to najlepsza droga do sukcesu, którym jest projekt wnętrz odpowiadający na oczekiwania klienta na temat wymarzonego i komfortowego domu/mieszkania.

Dobre życie to wartość jaką chcę przekazać osobom z którymi współpracuję, moim klientom, współpracownikom i specjalistom z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Zaangażowanie projektanta i zrozumienie potrzeb klienta to kluczowe narzędzia do udanej współpracy.

SALON

W salonie bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie mebli. Biorę tu pod uwagę strony świata, widok za oknem, funkcje jakie ten salon ma spełniać – pokoju telewizyjnego czy raczej rodzinnego miejsca wspólnych pasji? Ważne jest również w jaki sposób salon połączony jest z innymi przestrzeniami mieszkania np. kuchnią czy hallem. W moich projektach salonów łączę rożne style i kolory w jedno harmonijne wnętrze.

KUCHNIA

Kuchnia jest szczególnym miejscem któremu w kompleksowym projekcie wnętrz poświęcam dużo uwagi. Dobrze zaprojektowana kuchnia, zaplanowana wspólnie z klientem to kluczowe miejsce. Nie tylko dlatego że podstawą wygodnego domu jest dobrze wyposażona kuchnia, ale również często jej stylistyka i kolorystyka są powiązane z całym wnętrzem, a przynajmniej jego częścią dzienną.

SYPIALNIA

Planując sypialnię często doradzam moim klientom aby była ona relaksująca, ciepła i wprowadzającą harmonię do ich codziennego wypoczynku. Służą temu sprawdzone przeze mnie rozwiązania wnętrzarskie, jak odpowiednio dobrana kolorystyka, faktury ścian i mebli oraz starannie dobrane oświetlenie i dodatki.
Męskie mieszkanie pełne książek

POKÓJ DZIECKA LUB POKÓJ MŁODZIEŻOWY

W projekcie wnętrz dla najmłodszych mogę rozwinąć fantazyjne pomysły jak niebanalne tapety, kształty mebli gotowych i tych pod wymiar i spełnić marzenie moich klientów o bajkowym wnętrzu.

W pokoju dla starszych i dzieci i nastolatków ważne jest wysłuchanie ich własnych potrzeb i wizji. Dlatego przeważnie organizuję osobne spotkanie wraz z ich udziałem aby mogli przedstawić swoje wymarzone wnętrze, które projektant przekuje w profesjonalny projekt.

GABINET LUB DOMOWE BIURO

W ciągu ostatnich dwóch lat zaobserwowałam duże zapotrzebowanie na aranżację miejsca do pracy – gabinetów, biur czy też wydzielonych miejsc do pracy w przestrzeni domu.

Projekt miejsca do pracy stanowi często kluczowy punkt w projekcie wnętrza gdyż wiąże się z wygospodarowaniem przez projektanta dodatkowej przestrzeni. Ponadto daje możliwość zastosowania ciekawych rozwiązań jak panele ażurowe, ścianki przesuwne czy też panele i wykładziny akustyczne.

ŁAZIENKA

W aranżacji łazienki, podobnie jak w kuchni, kluczowe jest ergonomiczne rozłożenie wyposażenia.

Szczegóły takie jak wielkość i rozmiar wanny, prysznica czy umywalki mają ogromne znaczenie. Czy w łazience będzie pralka, czy też będzie możliwość zaplanowania osobnej pralni?

I wreszcie mogę pomyśleć o stylu łazienki. Jej kolorystyka, faktura i powierzchnia płytek, kolor armatury i detale jak uchwyty i akcesoria oraz odpowiednie oświetlenie -wszystko to układam w jedno spójne i komfortowe pomieszczenie.

HALL WEJŚCIOWY I PRZEDPOKÓJ

Hall wejściowy to bardzo ważne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Przedpokój i strefy komunikacji są równie ważne w moich projektach wnętrz jak i pozostałe przestrzenie.

Wbrew pozorom hall i korytarz daje dużo możliwości aranżacyjnych. Podstawą jest tutaj zaprojektowanie wygodnych szaf i miejsc przechowywania. Ważnymi elementami wyposażenia są też lustro, ławka lub pufa, dobre oświetlenie i dekoracje. Tak, obrazy, zdjęcia, elementy dekoracyjne jak zegar czy podręczna konsolka potrafią odmienić każdy przedpokój.

Często w moich projektach wnętrz stosuję również rozwiązania ze sztukaterią i boazerią ścienną.

JADALNIA

To jedna z moich ulubionych stref aranżacyjnych. Moim klientom często rekomenduję zastosowanie starannie dobranej oprawy oświetleniowej. Musi ona pasować do całości wnętrza nie tylko stylistyczne, ale również równomiernie oświetlić stół i dać światło o przyjemnej, nierażącej barwie.

Przy stole prostokątnym często stosuję dla moich klientów rozwiązanie z dwoma lub trzema bliźniaczymi lampami lub oprawami ruchomymi na szynoprzewodzie . Przy stole okrągłym lub kwadratowym sprawdzą się lampy o obłych i miękkich kształtach.

GARDEROBA

Projekty garderoby cieszą się dużym zainteresowaniem. Najczęściej małe garderoby umiejscowione są przy hallu lub przedpokoju . Najbardziej jednak luksusowe z nich, w nowoczesnych domach mieszczą się przy sypialni.

W tym przypadku projektant wnętrz ma pole do kreatywności. Garderoba przy sypialni stanowi bowiem integralną część przestrzeni sypialni. W aranżacjach wnętrz dla moich klientów często stosuję drzwi przesuwne do garderoby, które stanowią element dekoracyjny. Mogę być one szklane, lustrzane, lub też z grafiką lub inna ciekawą fakturą.

Ogromnie ważnym aspektem jest w garderobie odpowiednie oświetlenie , które jest integralna częścią zabudowy meblowej.

Garderoba przede wszystkim musi być bardzo precyzyjnie zaprojektowana. Często korzystam przy tego typu projektach ze współpracy z profesjonalnymi wykonawcami takich zabudów.

Renowacja segmentu w Londynie

SCHODY

Schody są niezwykle urokliwym elementem wnętrza. Nieważne czy wnętrze jest bardzo nowoczesne czy też klasyczne lub w stylu vintage, schody dają pole do rozwinięcia pomysłów dla projektanta wnętrz.

W nowych domach kluczowy jest dobór odpowiedniej konstrukcji, technologii wykonania i materiału na schody. W tym wypadku przygotowuję dla moich inwestorów koncepcję schodów, a rozwiązania szczegółowe są dopracowywane przez wykonawcę.

W projektach rearanżacji czy remontu wnętrz uwielbiam ‘pobawić‘ się strefą klatki schodowej, która daje ogromne możliwości dekoracyjne.

Począwszy od samych stopni, które można pomalować, wyczyścić i zregenerować, poprzez rodzaj balustrady a skończywszy na oświetleniu i zaaranżowania powierzchni ścian klatki schodowej architekt wnętrz ma wiele do zaoferowania.

Kontakt

+48 608 578 548
architekt@izabelawidomska.pl
Zaczarowanej Dorożki 4
Warszawa 02-496